Wszystkie odmienne części mowy w jednym miejscu. Dlaczego nazywamy je odmiennymi? Które odmieniają się przez przypadki, rodzaje, liczby, osoby, a które tej właściwości są pozbawione? Jak je od siebie odróżnić? To idealne miejsce, by rozwiać wszelkie wątpliwości.
Wszystko na temat rzeczownika w plażowym klimacie. Na takim relaksie wiadomości same wchodzą do głowy. W tym dziale zawarliśmy m.in.: podział na 5 kategorii, które rzeczowniki piszemy wielką literą, odmianę przez liczby i przypadki, określanie rodzaju. Mnóstwo ćwiczeń na samych wyrazach jak również praca z tekstem.
Któż by przypuszczał, że tyle pracy jest w ogrodzie... Zapracowane czasowniki dzielą się informacjami o sobie, m.in.: jakie przybiera formy, kiedy nie wskazuje na wykonawcę, czym jest bezokolicznik, jak wygląda odmiana przez liczby, osoby i czasy, co się dzieje z rodzajami w liczbie mnogiej, skąd się bierze strona bierna, ile jest trybów. Ogromna ilość informacji, poukładana w przystępny dla użytkownika sposób.
Polska złota jesień jest piękna. Ile przymiotników jest w tym jednym zdaniu? Po przećwiczeniu tego działu błyskawicznie odpowiesz na to pytanie oraz na m.in. te: który z tych przymiotników jest oceniający a który opisujący, jakiego są rodzaju, czy odpowiadają na to samo pytanie, jak wygląda odmiana przez przypadki. Tylko uważaj na małe, zwinne, rude wiewiórki!
Główny, zbiorowy czy porządkowy? O czym informuje, z jaką częścią mowy się łączy i w jakim celu, na jakie pytania odpowiada? Liczebniki zapraszają na łąkę z milionem kwiatów, tysiącem motyli i setką biedronek.
Pora zobaczyć co słychać u zaimków. Ależ ich dużo! Dowiedz się jakie są ich rodzaje: które służą do zadawania pytań, a które nie funkcjonują samodzielnie. Wpadnij z wizytą do babci!
Wybierz, odszukaj, przenieś... Świetna zabawa z odmiennymi częściami mowy, która utrwala dotychczas zdobyte wiadomości.
Dostałam szóstkę, mogę pochwalić się szóstką, jestem dumny z moich szóstek. Kto, co, czym, z czego? Jak to się odmienia? Co z czym połączyć? Związki wyrazowe w przysłowiach, przypadkach, podstawowych formach wyrazów.