Uzupełnienie dotychczasowych informacji o wskazówki dotyczące, m.in: zaplanowania treści, wyróżniania tekstu (nagłówek, czcionka, akapity), porządkowania przykładów, używania wyrazów, które mają na celu zainteresowanie czytelnika i zatrzymanie go na dłużej.
Aby opis przedmiotu był barwny i plastyczny, stosuj jak najwięcej przymiotników oraz porównań!
Aby opis krajobrazu był niezwykle realistyczny, używaj jak najwięcej porównań i przenośni. Pamiętaj również o zastosowaniu m.in. takich słów, jak: nieopodal, na horyzoncie, pośród, wokół.
Aby opis postaci był zobrazowany bardziej plastycznie i realistycznie, odwołuj się do wyglądu zewnętrznego oraz wewnętrznych wartości danej postaci, korzystając z pełnego wachlarza epitetów.
Aby opis dzieła sztuki był jak najbardziej dokładny, posiłkuj się jak największą liczbą przymiotników oraz porównań. Pamiętaj również o stosowaniu m.in. takich zwrotów, jak: na pierwszym planie, w tle, po prawej stronie, w centrum dzieła.
Aby opowiadanie było uporządkowane i interesujące pamiętaj m.in.: o akapitach, wplataniu dialogów, nadaniu opowiadaniu tytułu, używaniu takich zwrotów jak: nagle, wtem, po pewnym czasie. Ułóż plan, przemyśl treść i nie zapomnij, żeby zaskoczyć czytelnika zakończeniem opowiadania.
Ogłoszenie powinno być zwięzłe, posiadać estetyczny zapis, mieć ciekawy układ treści ogłoszenia oraz przyciągający uwagę nagłówek!
Pisząc zaproszenie pamiętaj o jego estetyce i ciekawym układzie zawartej w nim treści. Nie zapomnij o nagłówku, który powinien być wyróżniony, np. poprzez zapisanie go w osobnej linijce, z użyciem ciekawej czcionki lub pismem ozdobnym.