Procenty - 6 klasa  - Wybierz kategorię, ćwiczenie i graj

Procenty wokół nas.

W szkole, w sklepie i w domu można spotkać procenty. Statystyki ocen, frekwencja w szkole, obniżki, podwyżki, promocje, składy produktów czy wyniki wyborów – tu wszędzie są procenty. Quizy pomogą w opanowaniu umiejętności zamiany procentów na ułamki i ułamków na procenty oraz w obliczeniach procentowych. Sprawdzą umiejętności związane z odczytywaniem i przetwarzaniem informacji pokazanych na diagramach. Kliknij i sprawdź, czy rozwiążesz quizy na 100%!

Procenty a ułamki

Co mają wspólnego procenty z ułamkami?

Co to jest procent?

Słowo procent przewija się w naszej codzienności, ale co to jest? Jeden procent to jest to samo co jedna setna. Procent oznaczamy symbolem %. W dziale mamy quizy z przykładami dzięki którym dziecko powtórzy i rozwinie umiejętności związane z pojęciem procentu, zamianą procentu na ułamki zwykłe i dziesiętne oraz zapisem ułamków jako procent. Kliknij i sprawdź swoją wiedzę z procentów!

Obliczenia procentowe

Co można liczyć na procentach?

Działania z procentami

Z tymi quizami interaktywnymi dziecko rozwinie umiejętności związane z obliczeniami procentowymi, m.in.: sprawdzi czy rozumie pojęcie procentu, nauczy się jak obliczać procent z podanej liczby oraz jakim procentem jednej liczby jest druga. Zobaczy też jak prezentujemy na diagramach informacje wyrażone za pomocą procentów. Zapraszamy!