Własności mnożenia  - Wybierz kategorię, ćwiczenie i graj

Trening mnożenia w pamięci

Mamy tu quizy interaktywne pomocne w rozwijaniu umiejętności mnożenia w pamięci. Są tu quizy z przykładami na mnożenie większych liczb, mnożenie z okienkiem, czyli przy podanym wyniku znajdowanie brakujących czynników w zadaniach oraz na wykorzystanie własności mnożenia – przemienności. Zadania różniące się nieco od standardowych rozwijają myślenie oraz biegłość w rachunkach pamięciowych.

Sprytne mnożenie w pamięci

Mnożenie nie z tej ziemi

Mnożenie w pamięci powyżej 100

Jak mnożyć w pamięci większe liczby? Niektóre przykłady na mnożenie w pamięci większych liczb da się bardzo łatwo wykonać w pamięci, bez konieczności używania kalkulatora. Zastanów się nad przykładami z quizu i sprawdź, czy dasz radę obliczyć te działania. Ćwiczenie wzmacnia funkcje logiczne u dziecka – myślenie oraz szukanie powiązań i zależności.

Mnożenie większych liczb

Mnożenie w kosmosie

Wykorzystaj już poznane umiejętności do nauki czegoś nowego

W quizie mamy przykłady na mnożenie w pamięci większych liczb, takich które mają zera na końcu. Jeśli dziecko potrafi mnożyć mniejsze liczby to znając zasadę dopisywania zer poradzi sobie bez problemu z przykładami z quizu. Zadaniem dziecka jest wpisywanie wyników działań pojawiających się na ekranie. Układ elementów na ekranie oraz prosta, intuicyjna obsługa są zrozumiałe dla każdego dziecka.

Łączność i przemienność mnożenia

Stacja kosmiczna

Jak można ułatwić sobie mnożenie w pamięci?

Wykorzystaj do tego własności mnożenia – łączność i przemienność. Poszukaj liczb, które pomnożone przez siebie dadzą wynik ułatwiający dalsze obliczenia. Ćwiczenie polega na obliczaniu działań mnożenia przez siebie trzech liczb i wpisywaniu wyników w puste pola. Na ekranie zaznaczone są działania, które wykonane w pierwszej kolejności uproszczą dalsze obliczenia. Ćwiczenie wzmacnia spostrzegawczość oraz funkcje percepcyjno-motoryczne.

Mnożenie z okienkiem

Wyścig kosmicznych spodków

Mnożenie w pamięci to nie tylko znajdowanie wyników działań

Dziecko rozwija umiejętności związane z mnożeniem pamięciowym. Quiz z ufoludkami polega na uzupełnianiu działań mnożenia liczbami, czyli przesuwaniu liczb w puste okienka. Jest to rozwiązywanie prostych równań jednodziałaniowych z mnożeniem. Po przesunięciu liczb dziecko zatwierdza odpowiedzi przyciskiem „OK”. W przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi jest możliwość zastanowienia się i spróbowania ponownie.

Ćwiczenie mnożenia w pamięci

Wyprawa na Księżyc

Mnożenie pamięciowe to dobry trening pamięci krótkotrwałej

Quiz to połączenie dwóch działań mnożenia, które dają ten sam wynik. W jednym z działań nie ma czynnika. Zadaniem dziecka jest znalezienie brakującej liczby. W przykładach dziecko oblicza wynik w jednym działaniu i uzupełnia czynnik w drugim działaniu. Ćwiczenie to jest idealne do rozwijania pamięci krótkotrwałej, wytrwałości oraz umiejętności związanych z obliczeniami pamięciowymi.

Trening mnożenia przez 10, 100, 1000...

Pojazdy kosmiczne na start!

Nauka matematyki może być nieskomplikowana

W tym quizie dziecko ma szansę na ćwiczenie umiejętności mnożenia przez 10, 100, 1000 itp. W przykładach wpisane są już wyniki działań, ale brakuje jednego z czynników. Quiz polega na wskazywaniu brakujących liczb w działaniach. Ćwiczenie to łączy cechy wartościowego materiału dydaktycznego i dobrej zabawy.

Mnożenie pamięciowe

Kosmiczne paliwo

Potrafimy obliczyć wynik mnożenia, ale co zrobić gdy brakuje któregoś z czynników?

Cel quizu to rozwijanie znajomości tabliczki mnożenia i szybkie mnożenie w pamięci. W tym ćwiczeniu mamy styczność z rozwiązywaniem równań jednodziałaniowych na mnożenie, czyli znajdywaniem liczb, które pomnożone przez siebie dają pokazany na ekranie wynik. Zadaniem dziecka jest przeciągnięcie linii pomiędzy działaniem, a liczbą. Takie rozwiązywanie ćwiczeń za pomocą myszki, rysika czy palca wzmacnia koordynację ręka – oko.