Kolejność wykonywania działań  - Wybierz kategorię, ćwiczenie i graj

Co pierwsze mnożenie czy odejmowanie?

Działania arytmetyczne, to nie tylko przykłady w których występuje jedno działanie dodawania, odejmowania, mnożenia lub dzielenia. W wyrażeniach arytmetycznych może występować dwa, trzy lub więcej różnych działań. Wykonywanie działań w określonej kolejności ma duże znaczenie, ale które działania wykonuje się jako pierwsze? Umiejętność znajdowania działania, które wykonuje się przed innymi i obliczania wartości wyrażenia zgodnie z kolejnością wykonywania działań można usprawnić poprzez zrobienie naszych quizów interaktywnych. Zapraszamy do wspólnej nauki!

Które działanie będzie pierwsze?

Matematyczne słońca

Różne działania w jednym przykładzie

Co zrobić jeśli mamy kilka działań w jednym przykładzie, np. dodawanie i mnożenie? Są ustalone w matematyce reguły, które działanie wykonujemy jako pierwsze. Ćwiczenie polega na obliczaniu przykładów zgodnie z kolejnością wykonywania działań. Dziecko ćwiczy i zapamiętuje kolejność operacji oraz ćwiczy rachunki w pamięci.

Kolejność wykonywania działań

Działania bez grawitacji

Pierwszeństwo działań

Ćwiczenie interaktywne pomagające doskonalić umiejętność obliczania działań we właściwej kolejności. Tym razem zadanie na zastanowienie się, ponieważ w przykładzie jest już wynik, ale brakuje jednego z działań. Zadaniem dziecka jest dopasowanie działania dodawania, odejmowania, mnożenia lub dzielenia do przykładu.

Jakie działanie?

Trzy księżyce

Ćwiczenie polegające na połączeniu linią działania z jego wynikiem. W działaniach konieczne jest zastosowanie odpowiedniej kolejności działań i obliczeń w nawiasach.

Jaka kolejność działań?

Wycieczka do Czarnej Dziury

Quiz, w którym dziecko wpisuje wyniki działań matematycznych. W quizie znajdują się przykłady na działania w nawiasach, potęgowanie i kolejność wykonywania działań matematycznych.

Co pierwsze - dodawanie czy mnożenie?

Zdobywcy kosmosu

Gra interaktywna, w której poprzez sterowanie statkiem kosmicznym dziecko zbiera działania matematyczne i przesuwa je do odpowiednich wyników.