Polecamy wypróbowanie naszych ćwiczeń interaktywnych z działu "Ćwiczenia ortograficzne online” i udoskonalenie umiejętności poprawnego pisania pod względem ortograficznym. Dzięki wykonywaniu ćwiczeń uczeń: utrwali umiejętność stosowania reguł pisowni wielkiej i małej litery, nauczy się poprawnie pisać przymiotniki złożone oraz stosować reguły ortograficzne w pisowni wyrazów z "ó" oraz „u”, „ch" oraz „h”, ”rz" oraz "ż". Praktyka pozwoli uczniowi również opanować łączną i rozłączną pisownię "nie" z różnymi częściami mowy, zasady pisowni rzeczowników z "ą, on, om" oraz "ę, en, em”. Tajemnicą nie będą już również dla żadnego ucznia zasady pisowni "-ii, -ji, -i" w zakończeniach rzeczowników rodzaju żeńskiego oraz stosowanie poprawnej pisowni cząstki "-by" z różnymi częściami mowy, m.in. czasownikami, spójnikami, partykułami, rzeczownikami.
Już dziś możesz sprawdzić, jakie efekty przyniosą nasze ćwiczenia - zachęcamy do skorzystania!
Jeśli jeszcze masz dylemat "wielka czy mała, mała czy wielka?", to dobrze trafiłeś! Tu rozwiejesz wszelkie wątpliwości, gruntownie zaznajamiając się z regułami pisowni wielkiej i małej litery. A do tego te literki w bąbelkach powietrza... ;)
Quizy utrwalają poprawną pisownię przymiotników złożonych. Czy mamy dwa wyrazy o jednakowo ważnym znaczeniu, czy może jeden z nich określa ten drugi? Wpraw rybki w ruch dokonując wyboru między "wstaw myślnik" a "połącz wyrazy".
Bezokolicznik zakończony na cząstkę -ąć? Piszemy "ę", czytamy "e"? I jeszcze ta literka "ł"... Zatem po kolei. Te ćwiczenia pomogą Ci dostrzec różnicę między pisownią a wymową czasowników w formie czasu przeszłego.
Zestaw ćwiczeń utrwalających stosowanie reguł ortograficznych w pisowni wyrazów z "ó" oraz "u". Wymienne, niewymienne, na początku, w środku, na końcu oraz jakie są wyjątki od tych reguł.
Zestaw ćwiczeń utrwalających stosowanie reguł ortograficznych w pisowni wyrazów z "ch" oraz "h". Wymienne, niewymienne, na początku, w środku, na końcu, hałaśliwe słowa, co piszemy po literce "s", a co po "z" oraz jakie są wyjątki od tych reguł.
Zestaw ćwiczeń utrwalających stosowanie reguł ortograficznych w pisowni wyrazów z "rz" oraz "ż". Wymienne, niewymienne, końcówki zawodów, zakończenia przymiotników, co piszemy po spółgłoskach "p, b, t, j", a co po "l, ł, n, r" oraz jakie są wyjątki od tych reguł.
Mix reguł ortograficznych i wyjątków od reguł w jednym miejscu. Utrwalamy użycie wielkiej i małej litery, pisownię przymiotników złożonych, formy czasu przeszłego czasowników, poprawne rozpoznawanie zasad pisowni wyrazów z "ó", "u", "ch", "h", "rz" oraz "ż".
Komplet dopełniających się ćwiczeń z zakresu pisowni przeczenia "nie" z różnymi częściami mowy. Uczeń zapamiętuje reguły, rozróżnia części mowy i określa czy ma do czynienia z pisownią łączną czy rozłączną.
Ćwiczenia dotyczące wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Zasady pisowni rzeczowników z "ą, on, om" oraz "ę, en, em" w akwariowym świecie. Połącz i wpisz.
Ćwiczenia dotyczące wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Zasady pisowni "-ii, -ji, -i" w zakończeniach rzeczowników rodzaju żeńskiego. Połącz i wpisz.
Ćwiczenia z zakresu pisowni cząstki "-by" z różnymi częściami mowy, m.in. czasownikami, spójnikami, partykułami, rzeczownikami. Pracujemy na tekście, wpisujemy wyrazy, utrwalamy pisownię. To kiedy łączyłbyś a kiedy nie?